O nás

Jsme rodinné chovatelské stanice. Rodina, které její pejsci zcela změnili celý život.  Kvůli pejskům jsme si i pořídili dům a odstěhovali se z Brna

Díky chovu retrívrů jsme získali spoustu přátel  – s majiteli našich štěňátek jsme totiž neustále v kontaktu. Pořádáme pro ně setkání chovatelské stanice, společné víkendové i týdenní výcvikové akce (několikrát měsíčně)

Odchováváme štěňátka pouze po rodičích, kteří mají perfektní zdraví, výborný exteriér, skvělé povahy a pracovní vlohy. Do chovu jiné fenky ani psy nezařadíme. Také odmítáme krycí psy jen pro jejich výjimečný exteriér, k tomuto „nešvaru“ ničícímu tato výjimečná plemena nikdy nepřistoupíme. Krycí psy pro své feny nevybíráme jen podle výstavních ocenění, ale především podle jejich povahy,  zdraví, temperamentu, pracovních vloh.

Kennel Nice Friend

Všichni naši pejsci bydlí s námi v domě. Vybudovali jsme pro ně prosluněné pokojíky (nebojte holčičky mají i žaluzie) s výstupem na terasu a do zahrady. Přece jen musíme oddělit štěňátka a dorostence, od babiček, které si rády pospí.  V pokojících mají pejsci své postýlky, sprchy, automatické napáječky, kamery (díky kterým na ně vidíme nejen z ložnice a ostatních pokojů, ale i na mobilu, pokud nejsme doma). Všichni naši psi mají přístup do našeho obývacího pokoje, ložnice, kuchyně … i všech ostatních pokojů, protože jsme jim vše přizpůsobili. Osprchovat a osušit je můžeme nejen v jejich koupelně, ale i na terase, i v jejich pokojících. Neřešíme, jestli je vzít na procházku když lije, je bláto, nebo padá sníh. Když je pěkné počasí mohou se slunit celý den na “své” zahradě.

Takto vypadá jeden z pokojíčků – pokojík seniorek

V každém pokojíčku jsou sprchy, i tak  mají pejsci ještě svoji koupelnu

Štěňátka odchováváme v obývacím pokoji, od druhého měsíce v pokojích s vchodem na velkou terasu a do zahrady.

Našim pejskům patří celé přízemí našeho domu

Štěňátka od malinka socializujeme . Přestože máme perfektní zázemí pro pejsky, naše holčičky rodí svá štěňátka v obývacím pokoji. Je to pro ně mnohem příjemnější, a pro nás také pohodlnější. Neustále můžeme štěňátka přikládat k jejich mamince,  čistit porodní bednu, pečlivě sledovat jak prospívají , být s nimi neustále v kontaktu, opečovávat si je a mazlit si je.  S obývacím pokojem sousedí naše ložnice a dveře do ložnice jsou samozřejmě otevřené, abychom  mohli přiskočit a pomoci, když nějaké miminko nemůže najít mámu.

Od tří týdnů věku mají štěňátka možnost dostatečného výběhu na naší zahradě.  Postupně se seznamují s ostatními pejsky … tetami a babičkami.
Díky návštěvám zájemců o štěňátka po pátém týdnu věku si zvykají na spousty lidiček, jejichž úkolem je hrát si s nimi, mazlit je a chovat.

Návštěvní dny pro vážné zájemce o štěňátko (tedy ty, co mají u nás štěňátko rezervované) jsou u nás od 5 týdne věku štěňátek, abychom miminka ani jejich maminku zbytečně nerušili. I pro zájemce je návštěva v pozdějším věku štěňátek mnohem příjemnější .. štěňátka už vidí, jsou kontaktní, mazlí se, hrají si a hlavně již vydrží neprospat celou návštěvu.

Po šestém týdnu věku jsou všechna štěňátka očkována a čipována, prohlédnuta doktorem, abychom měli jistotu, že do nových domovů odchází zdravá.

Zájemce o štěňátka pečlivě vybíráme. Pokud si nedovedete představit, že nám občas pošlete zprávu, jak se štěňátku vede, pošlete jeho fotečku, nebo nám alespoň zavoláte, tak pro Vás štěňátko určitě nemáme.
Nepožadujeme po zájemcích účast na výstavách, zkouškách, ani jiných akcích.
Ale kdyby přece jenom „něco malinko“ chtěli se svými svěřenečky dělat, budeme nadšení a rádi jim pomůžeme.

Se svými holčičkami se účastníme  našich výcvikových pobytů, loveckých zkoušek, honů na kachny i bažanty.

Se všemi fenkami (výjma seniorek na zaslouženém odpočinku) se aktivně věnujeme Canisterapii. Snažíme se rozdávat radost, tam kde je opravdu třeba. Založili jsme a vedeme Therapy Dog , organizujeme práci mnoha týmů, pořádáme přednášky, semináře, workshopy a canisterapeutické zkoušky.

Jak běžel čas registrovali jsme k chs Nice Friend (Martin Luňák) ještě jména chs  Grace Nice Friend (Lenka Luňáková) a Best Nice Friend (syn Jan Luňák)